• Imate vijest? Javite nam se na redakcija387@gmail.com

Prvenstvo BiH u krosu: AK Krajišnik najuspješniji klub iz FBiH

Atletski klub Krajišnik iz Velike Kladuše nastupio je u četiri kategorije na prvenstvu BiH u krosu, koje je održano u nedjelju u Brčkom.
Ak Krajisnik Brcko

Najbolji rezultat kladuški atletičari su zabilježili u kategoriji cicibani gdje su po prvi put u desetogodišnjoj historiji kluba na nekom od prvenstava BiH u jednoj disciplini imali čak tri takmičara među prvih pet.

Naime, na utrci na 1000 metara Ermin Beganović osvojio je srebrenu medalju i titulu viceprvaka naše Zemlje, Amar Šakanović osvojio je treće mjesto i bronzanu medalju dok je Senaid Dolić osvojio peto mjesto. Takmičari iz Velike Kladuše su ujedno imali i najbolji plasman u konkurenciji takmičara iz Federacije BiH.

U kategoriji mlađi pioniri u utrci na 3000 m, Anel Dolić osvojio je srebrenu medalju i titulu viceprvaka BiH, dok je njegov stariji brat Sanel Dolić u istoj utrci osvojio također srebrenu medalju i titulu viceprvaka BiH u kategoriji stariji pioniri (kadeti). Oba takmičara najbolje su plasirani u konkurenciji takmičara iz Federacije BiH.

U kategoriji juniori nastupio je Osman Ibradžić na dionici od 5000 m te u ukupnom poretku osvojio 6. mjesto a u konkurenciji takmičara iz Federacije BiH prvo mjesto.

“Sa tri srebrene i jednom bronzanom medaljom Atletski klub Krajišnik je najuspješniji od klubova iz Federacije, dok je na nivou cijele države po osvojenim medaljama među prva tri kluba”, rekao nam je Velmir Zahirović, trener kladuških atletičara.