• Imate vijest? Javite nam se na redakcija387@gmail.com




Preko 200 takmičara trčalo ulicama Velike Kladuše: Kimani i Nagy najuspješniji

Bh. reprezentativka Lucia Kimani i Mađar Tamash Janos Nagy pobjednici su 8. međunarodne utrke "Velika Kladuša 2017" koja je održana jučer u Velikoj Kladuši.
18618964_1446186698781925_444155112_o

8. MEĐUNARODNA ATLETSKA UTRKA VELIKA KLADUŠA 2017 se nalazi u kalendaru Evropske atletske federacije, od koje je i certificirana za kvalitetu organizacije, kao i kalendaru takmičenja Atletskog saveza BiH. Ove godine je učestvovalo preko 200 takmičara iz više zemalja, a u sklopu ove utrke održano je i Prvenstvo USK-a na 500 metara za sve kategorije. Glavnoj utrci prethodile su utrke za djecu i mlade koje se boduju za Prvenstvo USK-a u cestovnom trčanju “Street running”.

SVEUKUPNI POBJEDNICI U MUŠKOJ KONKURENCIJI:

1. Tamash Nagy (Mađarska),
2. Zoran Žilić (Hrvatska),
3. Božidar Vujić (Bosna i Hercegovina),
4. Slaviša Bunić (BiH),
5. Nevres Hairlahović BiH)

SVEUKUPNE POBJEDNICE U ŽENSKOJ KONKURENCIJI:

1. Lucija Kimani (BiH),
2. Helen Csogne (Mađarska),
3. Saska Jeličić (BiH),
4. Tereza Vuković (Hrvatska),
5. Tereza Zagudajev (Hrvatska).

Tamash Nagy
Tamash Nagy

Plasman po kategorijama:

M-18 Ž-18

1. Goran Bakšić-AK Glina 1. Saska Jeličić-AK Prijedor
2. Osman Ibradžić-AK Krajišnik
3. Haasin Karajić-AK Krajišnik

M-35

1. Vlatko Šoštar-Zagreb
2. Mirsad Latić-BK Krajišnik

M-40 Ž-40

1. Slaviša Bunić-AK Otpisani Prijedor 1. Helen Csogne-Benedek Team
2. Sadet Čaušević-Ljubljana 2. Tereza Vuković-Zagreb
3. Ivan Božičević-TKD-Bela Krajina Novo Mesto 3. Zineta delanović-AK Krajišnik

M-50 Ž-50

1. Salko Hodžić-AK Maratonac Cazin 1. Tereza Zagudajev-Karlovac
2. Hasan Mulalić-AK Maratonac Cazin
3. Hasib Porčić-AK Maratonac Cazin

M-60 Ž-60

1. Vlado Starešinić-Karlovac 1. Šaha Delanović-DM Ljubljana
2. Nikola Lukač-Topusko
3. Zoran Petković-Karlovac

M-70

1. Nikola Lukač-Topusko
2. Zoran Petković-Karlovac

PRVENSTVO USKA-a na 5000 metara:

Kategorija-Kadeti:

1. Sanel Dolić-AK Krajišnik
2. Anel Dolić-AK Krajišnik
3. Amar Karalić-AK Krajišnik

Kategorija mlađi juniori:

1. Kenan Kanurić-Bihać
2. Edis Beganović-AK Krajišnik
3. Grahović Emir-AK Krajišnik

Kategorija Juniori:

1. Osman Ibradžić-AK Krajišnik
2. Armin Ćerimović-AK Krajišnik
3. Denis Čuturić-AK Krajišnik

Kategorija seniori:

1. Nevres Hairlahović-Cazin
2. Enes Zulić-Bihać
3. Sadet Čaušević-Ljubljana

Kategorija Veterani:

1. Salko Hodžić-AK Maratonac Cazin
2. Hasan Mulalić-AK Maratonac Cazin
3. Hasib Porčić-AK Tempo Cazin

Žene:

Kategorija: Seniorke:

1. Jasmina Kekić-Velika Kladuša
2. Zineta Delanović-Velika Kladuša
3. Šaha Delanović-DM Ljubljana

Kategorija veteranke:

1.Šaha Delanović-DM Ljubljana

Prvenstvo USK-a za djecu STREET RUNNING: dječaci i djevojčice

18597130_1350167268394292_1319369949_o

Cicibani:

1. Eman Šakanović-AK Krajišnik
2. Danis Okanović-AK Krajišnik
3. Nail Delić-AK Krajišnik

Mladji pioniri:

1. Kenan Velić-AK Krajišnik
2. Emir Jašić-AK Krajišnik
3. Sandi Bešlagić-AK Krajišnik

Stariji pioniri:

1. Amar Šakanović-AK Krajišnik
1. Ermin Beganović-AK Krajišnik
3. Senaid Dolić-AK Krajišnik

Mladji Kadeti:

1. Anel Dolić-AK Krajišnik
2. Amar Karalić-AK Krajišnik
3. Edin Mustedenagić-IND

Stariji kadeti:

1. Armin Mujčinović-AK Maratonac Cazin
2. Amar Hodžić-AK Maratonac Cazin
3. Amir Hadžić-AK Maratonac Cazin

Cicibanke:

1. Abdić Farah-AK Krajišnik
2. Delanović Elvisa-AK Krajišnik
3. Muhić Erna-AK Maratonac Cazin

Mlađe pionirke:

1. Tea šakanović-AK Krajišnik
2. Adnana Karajić-AK Krajišnik
3. Zana Behrić-IND

Starije pionirke:

1. Melisa Muhić-AK Maratonac Cazin
2. Anesa Boškobić-AK Maratonac Cazin
3. Adelisa Muhić-AK Maratonac Cazin

Mlađe kadetkinje:

1. Merjem Mustedanagić-AK Krajišnik
2. Kada Velić-AK Maratonac Cazin
3. Adna Zećirević-AK Maratonac Cazin

Starije kadetkinje:

1. Berina Murić-AK Krajišnik
2. Hana Omerčević-AK Maratonac Cazin
3. Amila Civić-AK Maratonac Cazin

U ekipnoj konkurenciji najuspješniji klub je AK Krajišnik, koji je prvak USK-a za 2017 godinu.

X